Açılımcılara inat GENÇLİĞE HİTABE!

Eşbakan Erdoğan’ın yönetimindeki BOP’çu iktidar, patronu ABD’den emri almış açılımı yapmakta! Tabi ki Bölücü başı ile DTP’ li çalışanları da açılıma yardımcı olmakta! ABD-İSRAİL-AB maaşlı çığırtkanı sözde aydın, ancak özde işbirlikçi takımı da cabası!!! Eskiler “Balık baştan kokar” derler! APO’ya “sayın”, şehitlere “Kelle” diyebilen eşbaşkan’dan bu beklenmelidir! Doğaldır!

Nato Brifinglerinde gösterilen Büyük Ortadoğu Projesi Haritası için en önemli adımlardan biri atılırken, Türk Devleti yıkılırken. Halen uyuyan, mütemadiyen uyutulmaktan muzdarip milletime ninni 0kumayacağım! Onun yerine Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gençliğe hitabesini burada yayınlayayım dedim. Diyecek bir şey kalmadı. Artık okuyup harekete geçmek gerek!

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

Tarih, ders almayan milletler için, nasıl tekerrür ediyor değil mi!!

Ulu Önderimiz, milletinin karakterini nasıl da kavramış ve yıllar öncesinden bu uyarı dolu hitabı bize bırakmış! Bu, seneler öncesinden gelen önemli uyarı karşısında bendeniz sözün bittiği yerdeyim. Herkesi göreve, vatanına hizmete çağırıyorum!

CAHİT ALPTEKİN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s