Yeni Kitabımız Sizlerle Buluştu

Screenshot_20200731-200350_2

Yaklaşık üç yıllık bir aradan sonra yeni bir çalışmayla karşınızdayım.

Bir kitabı tamamlayıp, yayına hazır olduğuna karar verip yayınladıktan sonra da araştırma ve mükemmelleştirme isteğim, sorularım hiç son bulmaz. Bilen bilir, bir kaynak başka bir kaynağın kapısını açar, merak etme ve okuma süreklilik arz eder. Hatta eseri yayına verirken bile farklı kaynaklar ele geçirip sonraki çalışmanızı kafanızda tasarlamaya başlarsınız… Hatta mümkünse eseri son dakikada revize etmeye bile çabalarsınız. “Kaynakların Işığında Sultan Vahidettin” isimli çalışmamda da böyle oldu.

Çalışmanın Kasım 2014’te yayınlanmasının üzerinden neredeyse 7 yıl geçti. Bu süre zarfında bambaşka konularda iki farklı kitap daha yazmış olsam da Türk Kurtuluş Savaşı ve bu bağlamda son Osmanlı Sultanı IV. Mehmed Vahidettin’in faaliyetleri konusu üzerinde ara ara yoğunlaşan yeni okumalarım ve araştırmalarım oldu. Karşıma çıkan belgeler ve bilgiler beni çalışmamı geliştirmeye, kapsamını genişletmeye yöneltti. Çalışma sürekli büyüdü ve güçlendi… Sonunda da yepyeni, kapsamı oldukça genişlemiş bir eser meydana geldi.

Salgın süreci aslında hem öğrencilerime yönelik akademik çalışmalarım ve hem de kendi araştırmalarım için çok verimli oldu. Sonunda da bu kitapla taçlandı. Sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz, hem de aşırı bir iyimserlik içinde… Herkes, ben dahil, bir şeyler bitmiş gibi hareket ediyor. Ama gerçek soğuk ve acımasız. Yarın ne olacağımız belli değil…. “Zenginlik iyi ad bırakanlarındır” sözünü hayat felsefesi olarak belirlemiş biri olarak: “Bu kadar bilgi kirliliğinin ve kötü niyetlerin olduğu bir konuda araştırıp öğrendiklerimi ne kadar paylaşırsam, geride ne kadar çok şey bırakırsam o kadar isabetli olur” dedim, yeniden harekete geçtim…

Sözün özü: Tıpkı bakir konularda olduğu gibi, tartışma ve dezenformasyonun devam ettiği konularda da araştırma bir noktada bitirilebilecek bir süreç değildir. Aksine, yeni belge ve bilgiler ortaya çıktıkça çalışma sürekli genişleyen ve değişen bir durum arz eder. Araştırmamız yeni dipnotlar, yeni bilgiler, daha çok bilgi sahibi olmak isteyenler için kaynakçaya eklenen (faydalandığımız) yeni eserler ve Türk Kurtuluş Savaşı Kronolojisi ile beğeninize sunuldu. Milli Mücadelemiz sürecinde Osmanlı Saltanat makamının ve göreve getirdiği hükümetlerin aldığı pozisyon hakkında kafanızdaki tüm sorulara cevap verdik.

Bu arada, Kitapyurdu ile 2004’ten beri devam eden ilişkimizin artık bir başka boyuta taşınıp bir kitapla taçlanmasından dolayı da çok mutluyum.

Kitabı edinmek isteyenler için linki buraya bırakıyorum: Yeni Kitabımız Sizlerle Buluşuyor

Bir de tüm eserlerim için link bırakıyorum: Tüm Eserlerim.

Hayırlı uğurlu olsun ve iyi okumalar dilerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s